• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Met deze titel 'kopte' de Stentor op 27 juni, om aan te geven dat het een werkgroep uit Brunnepe eindelijk was gelukt om het Schokkermonument in Kampen terug te krijgen op een geschikte plek: daar waar de Schokkers na de ontruiming van hun eiland in 1859 een nieuwe woonplek vonden, buiten de stad Kampen waar ze niet welkom waren.

Het beeld was op een andere, onjuiste plek terechtgekomen door werkzaamheden aan de dijk in 2001. Nazaten van de Schokkers, waaronder Brunneper Ben Diender en met hem vele anderen, beijverden zich jarenlang voor terugkeer.

Er werd een werkgroep voor opgericht die een jarenlange strijd met de ambtenaren van de gemeente aanging. Vele toezeggingen werden gedaan en niet nagekomen.
Begin dit jaar kwam er een kentering. Ben Diender slaagde er in, na vele plekken te hebben bekeken, met burgemeester Koelewijn een overeenkomst te verkrijgen. De Stentor berichtte er op 18 februari al over. Deze keer werd die overeenkomst ook gerealiseerd.

Ben Diender: 'bij de ingang van de nieuwe en oude buitenhaven mochten we een gedeelte hebben, dus een A1-locatie wat ons betreft. Het beeld is vanmorgen verplaatst en de basaltstenen worden er deze week omheen gezet. Daarna komen er gebakken stenen rond het geheel met een paar nieuwe zitbanken. Op het moment dat alles klaar is gaan we een officieel tintje eraan geven. Die onthulling zal waarschijnlijk niet meer voor de zomervakantie zijn maar in augustus. Wij als werkgroep zijn zeer tevreden met de terugplaatsing en mooie plek, al zullen er ongetwijfeld mensen zijn die er anders over denken. Als eind dit jaar de parkeergarage klaar is voor gebruik en de Noordweg is versmald en vernieuwd, wordt het een mooi aanzien vanuit de stad, Brunnepe en de bezoekers vanuit de parkeergarage.'

Bij de entree van de Koggewerf werd het echtpaar herplaatst, met de kenmerkende onzekere blik schuin richting de stad Kampen. ''Want je moet een beeld niet op de rug kijken, zo zie je ze ook goed als je van de Koggewerf af komt'', zei cultuurambtenaar Dick Spijker tegen de Stentor.
De operatie kostte slechts 7900 euro dankzij de inzet van de werkgroep en een bijdrage van een ondernemer. 

rechts: actievoerder Bruno Karel bij het beeld op de oude plek.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.