• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Zaterdag 6 september werd de jaarlijkse Schokkerdag gehouden in Spakenburg/Bunschoten. De schokkervereniging was te gast in partycentrum ’t Haantje te Spakenburg. Het was een zonnige dag, de sfeer was uitstekend en de spontane bijdrage van het Schokkerkoor bracht iedereen in beweging. Honderdenvijftig leden waren aanwezig op deze feestelijke dag. Dat was wel lager dan andere jaren. Reden voor het bestuur om zich te beraden over de formule en het programma voor de komende jaren.

Een onderdeel van de Schokkerdag is de Algemene Ledenvergadering. Mevrouw Diender uit Salt Lake City in Amerika kreeg een speciaal welkom van de voorzitter. Hij merkte daarbij op dat ook uit andere contacten, ondermeer via de website, met regelmaat duidelijk wordt dat de Schokkernazaten zich inmiddels over de hele wereldbol hebben verspreid.
Theo Grootjen onthult al iets van de plannen voor de Schokkerdag van 2009, die in het teken zal staan van de herdenking “ontruiming 150 jaar geleden in 1859”.
Bestuurslid Dick Bruins was aftredend, maar herkiesbaar. Ledenadministrateur Lamy Eeken-Beekhuis was aftredend, echter niet herkiesbaar. Gezien de vele door Lamy verrichte werkzaamheden besluiten de aanwezige leden Lamy te benoemen tot Lid van Verdienste van de vereniging. Lamy ontvangt een oorkonde, bloemen en een zuiderzeebottertje van tin. Voor de ledenadministratie tevens bestuurslid is Cor Corjanus uit Zwolle bereid gevonden dit vanaf 2008 op zich te nemen.

Na de ledenvergadering was er tijd om bij te praten met oude bekenden en familieleden. Na de broodmaaltijd was iedereen vrij om tot 16.00 uur Spakenburg/Bunschoten te verkennen. Het bestuur had voor deze locatie gekozen omdat er op deze dag de jaarlijkse visserijdagen gehouden werden.
De boten lagen in de haven, er werd paling gerookt en netten geboet. Er was genoeg te bekijken en te beleven. Ook het optreden van meerdere bands en zangkoren viel goed bij de Schokkernazaten in de smaak. Op verschillende plekken kon je de Schokkers de bekende liederen mee zien en horen zingen.

Terug in het partycentrum werd er een uitgebreide show met oude klederdrachten uit Spakenburg gegeven. Nog even borrelen en daarna werd het avondeten genuttigd. Om 19.00 uur sloot Theo Grootjen deze geslaagde Schokkerdag af.

Els Koek

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.