• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Het was weer volle bak op 5 september, alle honderdvier beschikbare plekken waren gevuld met enthousiaste Schokker nazaten. 
De invulling van Schokkerdag in 2015 was een boottocht van Urk naar Lemmer en retour, net zoals in 2014 met de ¨Zuiderzee¨.Een leuke dag, met de populaire ingrediënten: varen en vis. 

Al vroeg liepen de eerste gasten de loopplank op en nestelden zich aan boord. Om tien uur precies vertrok de boot. De ledenvergadering werd al varende gehouden op het IJsselmeer langs de kust van de Noordoostpolder. De nieuw benoemde bestuursleden Wim Konter (vice-voorzitter) en Bert van Emmerloot stelden zich voor, terwijl de aftredende voorzitter Theo Grootjen en vice-voorzitter Bert Karel elkaar toespraken en bedankten voor hun inzet.

Na de lunch, even over half een, waren we in Lemmer, één van de voormalige vissersplaatsen langs de Zuiderzee. Ondertussen was er volop bijgepraat, en de 'realia' bekeken die we uit ons depot hadden meegenomen: diverse onderdelen van de klederdracht, voorwerpen voor de visvangst en een aantal religieuze voorwerpen. Verder fotoboeken met portretten van Schokkers, bidprentjes en diverse andere foto's van vroeger.
In Lemmer was men vrij om het gezellige centrum te verkennen, na een korte en hevige bui was het best nog goed weer.  Zo'n veertig mensen deden een begeleide  rondwandeling langs de sluizen, de voormalige vissersbuurt en de fraaie panden in de binnenstad en langs het water. Vanwege 'Tsjerkepad' waren ook twee kerken te bezichtigen. 

Enkele realia, in bruikleen gegeven door Schokker nazaten, werden getoondOm 15 uur gingen de trossen los voor de terugvaart naar Urk. De havenmeester kwam nog even aan boord - en bleek ook een Schokker nazaat, uit de familie Jongsma - hij verliet het schip met onder zijn arm het nieuwe boek van Bruno Klappe, 'Schokker Portretten'.
Deze presenteerde het boek al varend, nadat eerst André Nuyens zijn jeugdboek  'Nooit meer terug' had gepresenteerd.
Een leuk muzikaal intermezzo was het toezingen door drie dames, in Schokker klederdracht, van de scheidende voorzitter, Theo Grootjen en vice-voorzitter Bert Karel - zie Aftredend voorzitter en vice-voorzitter toegezongen op Schokkerdag.
Ter afsluiting werd aan boord een vismaaltijd met kibbeling en warm gerookte zalm geserveerd zodat iedereen met een volle maag huiswaarts kon keren.

Wilt u ook zo'n Schokkerdag meemaken? Volgend jaar is die zoals gebruikelijk op de eerste zaterdag in september. U kunt zich al aanmelden....

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.