• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

De jaarlijkse Schokkerdag vond in 2017 plaats in Vollenhove. Er waren 113 deelnemers, die ondanks enkele buien genoten van het programma en elkaars gezelschap.

Onderdeel van het gevarieerde programma was een bezoek aan Palingrokerij Konter, waar Everard Konter van zijn producten liet proeven en het proces liet zien.

 

Dat kon onmogelijk voor iedereen tegelijk, vandaar dat we uiteen gingen in vier groepen die uiteindelijk allemaal dezelfde programmaonderdelen konden volgen, maar in een andere volgorde.
 
Na de ontvangst met koffie of thee was er door Henk van Heerde een lezing / presentatie over de hele geschiedenis van Schokland, vanaf het moment dat zo’n tienduizend jaar geleden de eerste mensen er hun voetstappen achter lieten tot aan de huidige situatie als ‘tijdloos mysterie’ in de polderklei. Een rijke historie, voortdurend strijd tegen en leven met water, reden om Schokland Werelderfgoed te noemen.
 
Een onderdeel was het bezoek aan het Cultuur Historisch Centrum waar met ‘onze’ realia een tentoonstelling over de Schokkers was ingericht. In de koffiehoek kon men ook uitgebreid snuffelen in onze fotoboeken en bidprentjes. En men daar natuurlijk ook een kop koffie drinken.

Tussen de middag was er een rijk gevuld stamppottenbuffet, verzorgd in Tilvoorde door Restaurant De Herberg. Hier troffen alle deelnemers elkaar weer en konden ervaringen en nieuwtjes worden uitgewisseld.
 
Velen genoten van de stadswandeling met gids Henk van Heerde, regulier stadsgids in Vollenhove, door de stad Vollenhove met een rijke duizendjarige geschiedenis. Op korte afstand van elkaar zagen ze vijf havezaten waarvan twee met een zeer ruime ‘tuin’, drie eeuwenoude kerken, het romantische Kerkplein met stadhuis en de Kerkstraat met talloze fraaie gevels. Natuurlijk werd stilgestaan bij de plekken waar de Schokkers destijds woonden en werkten.
 
Vanwege Open Monumentendag waren er twee kerken van binnen te bekijken, de Grote of St. Nicolaaskerk en de Mariakerk en was zelfs de toren hiervan te beklimmen. 

We besloten de dag als gast van het RK kerkkoor St. Cecilia onder leiding van Nynke Poelsema, dat samen met het Kamper Schokkerkoor onder leiding van Beatrix Boersma in de RK kerk de Schokker liederen van toen zongen. Het originele Mariabeeld uit de kerk van (Oud)Emmeloord, ‘Sterre der Zee’, was getuige van dit optreden, dat door een volle kerk werd beluisterd. Na afloop was er koffie en thee en belegde broodjes, die mee naar huis konden worden genomen of ter plaatse in een gezellig samenzijn konden worden verorberd.
 
 
 

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies...

Leer meer

Ik begrijp het!
Lees het onderstaand zorgvuldig door!!

Cookiewet: regels en richtlijnen

Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.