• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Nooit meer terug Nooit meer terug is de titel van een spannend jeugdboek dat zich afspeelt op het voormalige eiland Schokland, geschreven door André Nuyens. Op de Schokkerdag, 5 september 2015, vertelde hij over dit boek en las er een stuk uit voor. Veel deelnemers aan de Schokkerdag kochten direct een exemplaar, gesigneerd door de auteur.

Nuyens is geen onbekende op het gebied van jeugd- en kinderboeken. 'Platte Tijs', 'De gestrande Meermin' en 'Een Tulpenliefde' zijn slechts enkele titels van zijn hand. Het boek 'Bloedkoraal' is zelfs genomineerd voor de Thea Beckmanprijs (prijs voor het beste Nederlandstalige historische jeugdboek).

Reijer Klappe en Marrijtje Coridon wonen rond 1825 op het eiland Schokland. Reijer, zoon van een visser, woont in Emmeloord. Marrijtje, dochter van een onderwijzer, zit bij haar vader op school in de Middelbuurt. Ze sluiten vriendschap die vanwege het verschil in stand en godsdienst door sommigen wordt afgekeurd. Reijer en Marrijtje blijven elkaar toch ontmoeten en beleven spannende avonturen. Begin februari 1825 teistert een verschrikkelijke stormvloed Schokland. Van het eiland steken alleen de drie dorpen nog boven de kolkende zee uit. Reijer moet met zijn ouders naar de zolder vluchten omdat het water in het huis met de minuut stijgt. Maar waar moeten ze heen als het water de zolder bereikt?

Het boek is vlot geschreven en het wordt van harte aanbevelen om cadeau te doen aan uw (klein)kinderen vanwege de boeiende Schokker context die zo waarheidsgetrouw mogelijk is weergegeven. Bruno Klappe, onze redacteur en deskundige van de Schokker historie, heeft hier goed op toegezien. Ondanks de ondertitel - Over de tragische ondergang van Schokland - loopt het verhaal goed af. Het boek geeft zo de jeugd van nu een boeiend verhaal rond de grote storm van 1825 die heel veel schade toebracht aan de oostkust van de Zuiderzee. Hoewel het gaat om het verhaal, is het ook leerzaam doordat na het einde van de belevenissen van Reijer en Marrijtje, die eindigen in Kampen en Vollenhove, wat meer over Schokland van toen en van nu wordt verteld.

André Nuyens
Nooit meer terug - Over de tragische ondergang van Schokland - ISBN 9789491748301 - Uitgeverij Cichorei, 2015 - €14,90

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.