• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Schokland revisited Biblion recensie door A.P.G. Spamer.
Dit cultuurhistorisch jaarboek voor Flevoland biedt tal van interessante bijdragen. Het verre verleden komt daarbij aan bod in het bewijs van de stelling, dat Schokland pas vanaf ca. 1450 een eiland was. Een in Lelystad opgegraven beurtschip en het geschut van het schip Batavia spelen in de 17e eeuw. In de 19e eeuw werden ijverig plannen gepubliceerd voor de drooglegging van de Zuiderzee. Het is triest om te lezen hoe de regering daarmee omging. Bij de start van de drooglegging in 1918 deed de schrijver Frederik van Eeden een oproep om de grond te collectiviseren. De provincie zelf etaleert het wel en wee in 1991. Tot slot volgt een lijst met ca. 150 publikaties over het IJsselmeergebied uit 1991. Goed geschreven en geïllustreerd (zwart-wit) en met register. Boeiend voor alle geïnteresseerden. Jammer van de volstrekt onnodige Engelse titel. Aansprekende, goed beletterde omslag met toeristische foto.

Nienke Huizinga (redactie)
Schokland revisited - ISBN 9789060118146 - Walburg Pers, 1992

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.