• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
Revolutie in afgelegenheid Tweehonderd jaar geleden, in 1813, kwam er voor Nederland een einde aan de Franse overheersing. Napoleons soldaten werden verdreven, prins Willem Frederik, die spoedig koning zou worden, arriveerde vanuit Engeland en een commissie begon te werken aan de grondwet voor een constitutionele monarchie.

De terugkeer van het Huis van Oranje betekende geen herstel van de situatie van vóór 1795. Integendeel, de voorafgaande politieke ontwikkelingen hadden aangezet tot veranderingen die niet meer ongedaan waren te maken zoals het einde van de regentenregering, democratie, de ontkoppeling van ambten en persoonlijke belangen, een nationale eenheidsstaat en gelijke behandeling van burgers. De Nederlandse Revolutie (1783-1799) vormde een belangrijke stap naar het huidige Nederland als democratische staat. Veranderingen werden niet alleen op nationaal en provinciaal niveau tot stand gebracht, ook lokale ontwikkelingen droegen aan deze Nederlandse Revolutie bij. Dit boek laat zien hoe dit, op het gebied van het openbaar bestuur, het geval was op enkele afgelegen eilandjes in de voormalige Zuiderzee.

J. Spitse
Revolutie in afgelegenheid - Het bestuur van Urk, Emmeloord en Ens tussen 1783 en 1799 - ISBN 9789057308833 - Walburg Pers, 2013 - Walburg Pers, 2013
Het boek is te bestellen bij de uitgever.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.