• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
In dit nummer treft u van Bruno klappe het artikel Bekkenelen en ellepijpen aan, over de ontmoeting van schrijver Fred Thomas met professor De Froe in 1955, weer een opgraving.
Vervolgens het tweede deel van Wim Veer over hygiëne en sanitair: 'Dood, vuil en bederf'.
In 'De fotogalerij' wordt Eerde, Willem van (1872-1927) beschreven. Van de hand van Bruno Klappe is ook het zesde deel in de reeks 'De zee geeft, de zee neemt (6)', met onder meer het verhaal over twee Vollenhoofse vissers die worden beloond voor hun heldhaftige redding van twee schippers op de rede van Schokland in 1820. 
Wie nieuwsgierig is naar  De onechte kinderen van Lijsje Jans Zoet leze het verhaal over vijf bladzijden in dit nummer dat - ondanks de ruimte die dit keer nodig is voor de 'officiële' stukken rond de algemene ledenvergadering - weer bol staat van de historie van Schokland.
Ook aan de huidige 'Schokkers' is aandacht besteed, in de vorm van een interview met 'Jan van Tine', Vollenhovenaar Kwakman, Jan (1944) die zich o.a. druk bezig houdt met de visserij als cultureel erfgoed.

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.