• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33
De laatste reis van matroos Peter Stroeve  is een verhaal van Bruno Klappe over een geboren Schokker die als zeeman in Amsterdam terecht komt. Hij overlijdt in 1874 aan boord van de stoomboot Sirius, in het huidige Gdansk.
 
Onrust bij katholieke vissers in Vollenhove, in 1934, wordt beschreven door Wim Veer. De steunwet na de afsluiting van de Zuiderzee dreigt versoberd te worden. Ondersteund door de pastoor wordt een smeekbrief om hulp naar de bisschop gestuurd.
 
Een oude verpekelde Schokker lucht zijn hart is een artikel uit 1958 dat in het Gereformeerd Gezinsblad stond. Ene ‘Steur’ beschrijft zijn gesprek met een visser uit Brunnepe, die wel van Schokland maar niet van de Zuiderzee verdreven was.
 
Oltmans en Dubourcq tekenden elk op 20 juni 1845 hun gezicht op Middelbuurt. Bruno Klappe beschrijft hun tekeningen en waar ze precies werden gemaakt.
 
De Schokker mannen die in 1817 Vrijgesteld van dienst werden worden met naam en toenaam genoemd in dit artikel van Bruno klappe.
 
In de fotogalerij deze keer een getekend portret (1923) van Albert Bape (1843-1927), gehuwd met Grietje Kok (1842-1915) met toelichting door Bruno Klappe.
 
Op oude Zuiderzeekaarten vond Wim Veer Espel terug, en de dreigende scheuring van Schokland.
 
In De zee geeft, de zee neemt (5) beschrijft Bruno Klappe enkele vondsten rond 1817, zoals een anker en een Enkhuizer baakton.
 
Dit nummer is het eerste gecombineerde nummer met historie en nieuws. In het nieuwsdeel iets over Schokker specialiteiten, de Nieuwjaarsreceptie, het thema ‘Schokland, tijdloos mysterie’ en de Schokkerdag 2014. En tot slot het gedicht ‘Misplaatst’ over de huidige plek van Het Schokkermonument te Kampen