• Slideheader0
 • Slideheader1
 • Slideheader10
 • Slideheader11
 • Slideheader12
 • Slideheader13
 • Slideheader14
 • Slideheader15
 • Slideheader16
 • Slideheader17
 • Slideheader18
 • Slideheader19
 • Slideheader2
 • Slideheader20
 • Slideheader21
 • Slideheader22
 • Slideheader23
 • Slideheader24
 • Slideheader25
 • Slideheader26
 • Slideheader27
 • Slideheader28
 • Slideheader29
 • Slideheader3
 • Slideheader30
 • Slideheader31
 • Slideheader4
 • Slideheader5
 • Slideheader6
 • Slideheader7
 • Slideheader8
 • Slideheader9
 • Slideheader32
 • Slideheader33

Dit nummer begint met een uitgebreid artikel van Peter Veerman uit Volendam over De Volendamse tak van Kwakman Ballap.

Bruno Klappe schrijft over De inboedel van burgemeester Streithorst (1831) en over De archiefkast van de pastoor op Emmeloord die in Kampen staat.

Welkom waren de Schokkers op weinig plaatsen, bij de ontruiming in 1859 volgens Wim Veer. Een vergelijking met nu, 'Not In My Back Yard'?

Over dappere Schokkers gaat het verhaal De Kamper veerlieden durfden niet (1867) van Bruno Klappe. Hij schreef ook Stiekeme koeienmelkers (1712).

Deze keer naast de bekende genealogische bijdrage van Frank Rijckaert, Klappe, Maria (1941) - kwartierstaat ook een bijdrage van zijn vrouw Leidy de Boer die een gesprek had met Bald Westerbeek, vermoedelijk het oudste lid dat nog regelmatig naar de Schokkerdagen komt.

Verder de aankondiging van de volgende Schokkerdag. Het bleek onmogelijk om een aantrekkelijke en toch niet dure dag te organiseren in Amsterdam. Het was even zoeken naar een alternatief, waarbij we weer terug grepen naar het succesvolle recept van ‘varen en vis’. In Elburg zijn de Botterdagen. Maar daar konden we de haven niet in vanwege de drukte. Dus is het uiteindelijk Hasselt geworden, met de boot vanuit Kampen. 

Schokland is in de afgelopen tijd veel in het nieuws geweest: de benodigde miljoenen voor grondaankoop en vernatting aan de zuidkant zijn beschikbaar gekomen. Een plan voor een nieuw Werelderfgoedcentrum kan nu worden uitgewerkt. Ondertussen is het museum opnieuw ingericht en feestelijk heropend. Ook het museumrestaurant is opgefrist, en het terras wordt uitgebreid en gemakkelijker toegankelijk. Wel missen we nu al het Schokkerhuisje en de grote maquette van het eiland. Ook het tonen van de Schokker klederdracht had wel wat meer gekund. Maar misschien komt dit straks toch nog goed!

Frank Rijckaert heeft ons bestuur verlaten vanwege andere inzichten over de werkwijze. Wie wil zijn plaats innemen? 

Henk van Heerde, voorzitter

NB: het doorklikken op de verwijzingen in dit artikel werkt alleen indien u bent ingelogd in het besloten ledendeel van onze website

CookiesAccept

Deze website maakt gebruik van cookies.

Leer meer

Ik begrijp het!
Cookiewet: regels en richtlijnen
Websites moeten bezoekers informeren als zij cookies willen plaatsen. De bezoeker moet daarvoor toestemming geven. Dat geldt alleen voor cookies die surfgedrag bijhouden.

De regels voor cookies staan in de Telecommunicatiewet.

Functionele cookies uitgezonderd
Websites hebben geen toestemming nodig voor cookies die nodig zijn om een dienst of webshop te laten functioneren. Dit zijn bijvoorbeeld bestanden die bijhouden wat er in een winkelwagentje zit.

Versoepeling voor analytische cookies
Op dit moment moeten websites ook voor analytische cookies toestemming vragen. De minister van Economische Zaken wil het verplicht vragen van toestemming voor analytische cookies afschaffen.

Websites gebruiken analytische cookies om bezoekersaantallen bij te houden. Ze hebben nauwelijks gevolgen voor de privacy. Wel zorgen ze vaak voor ongewenste pop-ups waarin om toestemming wordt gevraagd.

Door de geplande versoepeling hoeft een website alleen om toestemming te vragen als dit ook echt nodig is om de privacy te beschermen. Dat kan ook bij analytische cookies in sommige gevallen nodig zijn. Bijvoorbeeld als de verzamelde statistische gegevens ook worden gebruikt voor het opbouwen van bezoekersprofielen.

Tracking cookies: altijd toestemming vereist
Bij het plaatsen van zogenaamde ‘tracking cookies’ moet een website de bezoeker altijd informeren en toestemming vragen. Tracking cookies worden gebruikt om individueel surfgedrag bij te houden en om profielen op te stellen. Dat heeft grotere gevolgen voor de bescherming van privacy. Naast de Telecomwet is ook de Wet bescherming persoonsgegevens op deze cookies van toepassing.